Scroll Top

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektronicznego

odpady elektroniczne

Informujemy, iż w poniżej podanych tygodniach przeprowadzona zostanie przez Miasto Legnica zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektronicznego:

  • 2 – 8 LUTY
  • 6 – 11 KWIECIEŃ
  • 1 – 6 CZERWIEC
  • 3 – 8 SIERPIEŃ
  • 7 – 12 PAŹDZIERNIK
  • 7 – 12 GRUDZIEŃ

Szczegółowe dni dotyczące konkretnego adresu można uzyskać w Wydziale Środowiska i Gospodarowania Odpadami Urzędu Miasta Legnicy pod nr tel. 76/72-12-343 lub na stronie www.odpady.legnica.eu

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o wystawianie odpadów najpóźniej do godziny 7.00 w dniu zbiórki na zewnątrz zasieku (jeśli podwórko jest zamknięte – na ulicy)!!!

Podczas zbiorki akcyjnej odbierane będą odpady:

1)  wielogabarytowe – tj. stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, materace itp.

2)  zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – tj. chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory, urządzenia klimatyzacyjne, odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, komputery, odbiorniki radiowe, wiertarki, piły, maszyny do szycia itp.

Zbiórka odbywać się będzie w godzinach od 7.00 do 17.00.

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, grzejniki, płytki, jak również opony, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe.

Odpady te należy przekazywać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Rzeszotarskiej 1 oraz ul. Nowodworskiej 48.